top of page

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

            Прийом здобувачів освіти на навчання до Комунального закладу "Гайворонський ліцей № 2"  Гайворонської          міської ради Кіровоградської області 

   Навчання в комунальному закладі "Гайворонський ліцей № 2" Гайворонської міської ради Кіровоградської області здійснюється на загальних умовах та безкоштовно.

 

              Зарахування дітей  до першого класу

початкової школи

 

    Зарахування учнів до 1 класу відбувається на виконання статті 35 Конституції України, статті 12 Закону України "Про освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 "Про затвердження порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів", наказу Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367 "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" та на підставі заяв батьків дітей.

Зарахування здійснюється на безконкурсній основі.

     Дітям, які вступають до першого класу закладу, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

     Діти, які не проживать на території обслуговування закладу можуть бути зараховані за наявності вільних місць у класі.

 

    Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

1. Заява на ім’я директора закладу одного з батьків дитини про зарахування, подається особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника)..

2. Копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа)..

3. Медична картка встановленого зразка. До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років (7), які досягли шкільної зрілості.

   

          Наказ зарахування дітей до першого класу 2024 р.

 

     Перелік необхідних документів для зарахування дитини

до 2-9, 11 класу

1. Заява одного з батьків дитини про зарахування, подається особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).

2.  Особова справа учня.

3. Медична картка встановленого зразка. До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років (7), які досягли шкільної зрілості.

 

     Перелік необхідних документів для зарахування

до 10 класу:

 

1. Заява учня (одного з батьків).
2. Медична довідка встановленого зразка.
3. Копія свідоцтва про народження дитини.
4. Свідоцтво про закінчення базової загальної середньої освіти.

 

     Перелік необхідних документів при переведенні учнів з іншого навчального закладу

 

Зарахування учнів, які переходять з іншого навчального закладу здійснюється за наявності наступних документів:

1. Заява одного з батьків (учня).

2. Особова справа.

3. Виписка результатів оцінювання навчальних досягнень з вивчених предметів (якщо учень переходить під час навчального процесу).

 

     Правила прийому учнів на екстернатну форму навчання

Екстернатна форма – це коли учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у школі оцінюють його знання.

Згідно з Положенням про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02 серпня 2019 р. за № 852/33823 для зарахування (переведення) на екстернатну форму здобуття освіти (екстернат), до заяви додається документ, що підтверджує відповідні обставини. Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію документа, що підтверджує законність їх перебування в Україні:

Для осіб, які здобували чи здобувають освіту за кордоном або мають відношення до тимчасово окупованих територій, зарахування і переведення на екстернат можливе протягом усього календарного року.

 

Зарахування учнів до ліцею на екстернатну форму навчання здійснюється за наявності документів:

1) заява батьків (законних представників) або учня, якщо він повнолітній;

2) оригінал табеля навчальних досягнень за останній рік навчання (копія свідоцтва про базову загальну середню освіту);

3) копія свідоцтва про народження (паспорта);

4) копія ІНН.

 

     Навчання  за індивідуальною формою

Індивідуальна форма здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від                  12 січня 2016 року № 8 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти" (зі змінами).

Основний документ для зарахування або переведення на індивідуальну форму навчання – заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він повнолітній.

До заяви додаються:

документ, що посвідчує особу учня;

висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;

документ про освіту, якщо він є.

Зарахування на індивідуальну форму освіти зазвичай проводять до початку навчального року.

Переведення на індивідуальну форму може відбуватись і протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до річного оцінювання чи державної підсумкової атестації.

 

     Інклюзивна форма навчання

Інклюзивне навчання здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 957 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти".

Документи, на підставі яких організовується інклюзивне навчання  для учня

1. Заява одного з батьків (інших законних представників) учня.

2. Висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

________________________________________________________________

Зарахування та переведення дітей до 2-11 класів КЗ "Гайворонський ліцей № 2" відбувається згідно наказу МОН від 10 травня 2018 року № 367 "Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти".

З ним можна ознайомитися за посиланням:

 wym-1596961969375

Стаття 9 Закону України "Про повну загальну середню освіту". Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти

1. Рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується шляхом:

визначення правил зарахування до закладів освіти;

зарахування до початкової школи та гімназії без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством;

територіальної доступності повної загальної середньої освіти;

дотримання вимог законодавства щодо доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами..

2. Зарахування дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти забороняється, крім закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти.

До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

проживають на території обслуговування закладу освіти;

є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

Зарахування дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

3. Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних закладів освіти для здобуття профільної середньої освіти (академічного або професійного спрямування) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

4. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до приватних і корпоративних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти визначається засновником (засновниками).

Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідній сфері.

5. Зарахування осіб до спеціальних закладів загальної середньої освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

bottom of page