Комунальний заклад
"Гайворонський ліцей №2"
Гайворонської міської ради
Кіровоградської області
ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Стаття 1. Основні терміни та їх визначення
1. Для цілей цього Закону наведені терміни вживаються в такому значенні:
18) учні - особи, зараховані до закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту
Стаття 53 Закону України "Про освіту". Права та обов’язки здобувачів освіти
1. Здобувачі освіти мають право на:
навчання впродовж життя та академічну мобільність;
індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
якісні освітні послуги;
справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;
відзначення успіхів у своїй діяльності;
свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;
повагу людської гідності;
захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
{Абзац десятий частини першої статті 53 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}
отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);
{Частину першу статті 53 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}
користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
трудову діяльність у позанавчальний час;
збереження місця навчання на період проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;
{Абзац шістнадцятий частини першої статті 53 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1357-IX від 30.03.2021}
особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти;
інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.
2. На час виробничого навчання і практики здобувачам освіти забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до освітніх програм і угод між закладами освіти та підприємствами, установами, організаціями, що надають місця для проходження виробничого навчання і практики. Під час проходження виробничого навчання і практики забороняється використовувати працю здобувачів освіти для цілей, не передбачених освітньою програмою.
3. Здобувачі освіти зобов’язані:
виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
{Частину третю статті 53 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}
4. Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.
5. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.
Проєкт "Сортуємо сміття"
Учні ліцею вирішили залучити всіх Вас до вирішення проблеми сортування сміття у нашій державі, зокрема конкретно в нашому навчальному закладі та у Ваших домівках. Сортувати сміття (тобто розділяти його на групи) треба вчитися!
Все видео
Проєкт "Добра справа"
Під час реалізації проекту "Добра справа" учням
КЗ "Гайворонський ліцей № 2" вдалося засвоїти кольори сортування сміття"
Проєкт "Добра справа"
В рамках "Доброї справи" здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" розфарбовували розмальовки "Сортуємо сміття"
Під час реалізації проекту "Добра справа" здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" "Сортуємо сміття" намалювали малюнки на тему: "Природа і сміття"
В рамках "Доброї справи" здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" малюнок на тему "Як має виглядати сміттєзвалище?"
В рамках "Доброї справи" здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" виготовляли стіннівки "Друге життя макулатури", «Історія пластикового посуду», «Інвентар для спорту зроблений з…»
В рамках "Доброї справи" здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" виготовлення стіннівки «Переробка сміття за кордоном», «Мультики для екологічного виховання».
Здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" в рамках проекту - презентація в межах 8-10 слайдів на тему: «На сортуванні можна заробити», «Історія сортування сміття в світі та на Україні».
Під час реалізації проекту здобувачі освіти КЗ "Гайворонський ліцей № 2" виготовили стіннівку на тему «Вартість щоденного сміття».
Популяризація ідей та їх осмислення у НУШ